Rehabilitacja

Co Ci dolega?

Urazy, skręcenia i złamania mogą prowadzić do utraty pełnej sprawności ruchowej i wtedy rehabilitacja może się okazać konieczna. Poza tym dobrze jest poprawić sprawność po kontuzjach wynikających ze zbyt intensywnych ćwiczeń sportowych oraz odzyskać pełnię ruchomości po operacjach.

We wszystkich przypadkach pomagamy nie tylko poprawić ruchomość rehabilitowanej kończyny, ale całego ciała. Zaletą rehabilitacji jest też to, że zmniejsza ból, towarzyszący kontuzjom. Dzięki masażom i różnego rodzaju ćwiczeniom organizm powoli wraca do pełnego zdrowia i sprawności.

Głównym przedmiotem zainteresowania rehabilitanta są kręgosłup, kończyny dolne i górne. W zależności od tego jakie masz dolegliwości albo która część ciała niedomaga dobieramy odpowiednie zajęcia rehabilitacyjne.

Stosujemy tylko sprawdzone naukowo metody rehabilitacji. Z powodzeniem przeprowadzamy usprawnianie kręgosłupa, który ma wpływ na ogólną ruchomość ciała oraz poszczególnych kończyn, które doznały urazu lub kontuzji.

Do ćwiczeń rehabilitacyjnych należą masaże, nastawienia kości, ćwiczenia rozluźniające i wzmacniające mięśnie. Poprawienie sprawności ruchowej i minimalizacja bólu prowadzą pośrednio do poprawy komfortu życia osoby rehabilitowanej. W przypadku sportowców i osób, których praca wymaga sprawności fizycznej, taka rehabilitacja jest niezbędna, żeby powrócić do dotychczasowych zajęć.

Warto pamiętać, że w wielu przypadkach urazów i kontuzji przeprowadzenie zajęć rehabilitacyjnych jest ważniejsze niż operacje i leczenie farmakologiczne. Mamy szansę szybciej dojść do pełnej ruchomości ciała i pozbyć się bólu bez dodatkowych środków przeciwbólowych. To bardzo ważne, bo stawiamy na pełne wyleczenie, a nie na wegetację na środkach farmakologicznych.

Jeżeli nie możesz dojść do siebie po złamaniu, jeżeli masz stałe bóle kręgosłupa lub nadwyrężyłeś mięśnie podczas ćwiczeń, to nie czekaj – zapraszamy do naszego gabinetu. Specjalista nie tylko przeprowadzi odpowiednie ćwiczenia rehabilitacyjne, ale poradzi jak można samodzielnie poprawić swoją sprawność wykonując pewne ćwiczenia w domu.

ul. Kołłątaja 48

05-402 Otwock